HAKKIMIZDA

...

19 Mayıs 1955 yılında Rafet Yüce ve Aziz Saka öncülüğünde, Rıza Hoşsöz, Fehmi Bora, Necmi Berberoğlu, Neşe Koranoz, Mazhar Erdemi ve Ahmet Ataç'tan oluşan 6 yönetici, 1 Başkan Yrd. ve Başkan'dan oluşan toplam 8 kişilik bir yönetim kuruluyla Türk spor hayatına merhaba diyen Gebzespor Kulübü, futbol macerasına ilk olarak Kocaeli Amatör Ligi'nde başlar. Söylentilere göre Gebzespor Kulübü'nün kadrosu o zamanlarda kahvehanelerdeki semt sakinleri, esnaflar ve işçilerden oluşmaktaydı. Yaklaşık 20 yıl boyunca Kocaeli Amatör Ligi'nde bir başarı elde edemeyen Gebzespor Kulübü 20. yılında birçok iş adamı, devlet memuru, askeri personel ve semt sakinlerinin maddi destekleriyle ekonomisini güçlendirir. Bu sayede kurduğu alt yapısıyla gelecek için yatırımlar yapmış olan Gebzespor Kulübü 1960-1974 yılları aralığında büyük bir gelişme kat ederek Kocaeli 2.Amatör ve 1.Amatör Küme Ligi'nde ardı ardına şampiyon olarak, günümüz 3. Lig seviyesinde olan 2. Lig'e çıkmıştır. 1974 sezonu Gebzespor Kulübü için bir dönüm noktası olmuştur. Kulübün 2. Lig'e çıkması ilçede kulübe olan sempatiyi artırmıştır. 1980'li yıllara gelindiğinde taraftar desteği kabul edilebilir düzeyde artıyordu. 1984'te Şendoğan Tezyüksel, İlhan Özler, Mustafa Kırcalı ve Turan Nalbant Gebze Anadolu Bankası'nın verdiği 15 milyon Lira'lık krediye teminat almışlardır. Gebzespor 1984'te resmen profesyonel bir takım olmuştur ve bu Gebze için ikinci bir dönüm noktası oluşturmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı karar doğrultusunda o zamanlar yeni açılan 3. Lig'de uzun süre mücadele eden Gebzespor, 50. yılında Şevki Demirci'nin başkanlığında mücadele ettiği 2005-2006 sezonunda oynadığı 30 maçta 64 puan toplayarak Zeytinburnuspor'un 8 puan önünde şampiyon olarak 2. Lig'e terfi etmiştir. 2010-2011 sezonunda mali sıkıntılara ve borca sürüklenen Gebzespor borçları nedeniyle 5 sezon mücadele ettiği 2. Lig'den 3. Lig'e düşmüştür.

2011-2012 ve 2012-2013 sezonu 3. Lig' de mücadele etmiştir ve 2012-2013 sezonu sonunda BAL'a düşmüştür. 2013-14 ile 2017-18 sezonları arasında BAL'da mücadeleetmiştir. 2017-18 sezonunda 11. grupta mücadele eden Gebzespor'un ligin son haftasında Gebze Alaettin Kurt Stadumu'nda Sapanca Gençlikspor ile karşılaştığı ve27000 taraftarın katılımı ile yapılan maçta BAL seyirci rekoru kırılmıştır. Sahadan 4-0 galip ayrılan Gebzespor sezonu 26 maçta topladığı 59 puanlaMaltepespor'un 1 puan önünde lider bitirerek BAL play-off turuna katılmaya hak kazanmıştır. BAL play-off turunda Yeni Eskişehir Stadyumu'nda AltınovaBelediyespor ile karşılaşan Gebzespor maçın 90+3. dakikasında Oğuz Başaran'ın attığı golle 1-0 kazanarak 5 sezon aradan sonra 3. Lig'e geri dönmüştür. 30Haziran 2018 tarihinde yapılan genel kurulda Abbas Sır kulüp başkanlığına seçilmiştir.

2018-19 3. Lig 1. grupta yer alan Gebzespor'da, Özgür Vurur ile başlanılan sezonun 6. haftasının ardından Özgür Demirtaş, 13. haftanın ardından Alaettin Çiçekteknik direktörlüğe getirilmiş; 27. haftanın ardından ise takım, sezona başlanılan Özgür Vurur yönetiminde ligde mücadele etmiştir. Borçlarla mücadele etmesinerağmen Gebzespor 32 maçta elde ettiği 7 galibiyet, 13 beraberlik ve 12 mağlubiyet ile 34 puan toplayarak grubunu 16. sırada tamamlamış ve Gebzespor bir sezonunardından yeniden Bölgesel Amatör Lige düşmüştür. Sezon bitiminin ardından yapılan genel kurulda Hüseyin Deniz başkan olarak seçilmiş ve borçlarının dörtteüçünün ödendiğini açıklanmıştır. 5 Ocak 2020 tarihinde yapılan genel kurul sonucunda Gebzespor'un yeni başkanı Recep Avcı olmuştur. Covid-19 pandemisinedeniyle tamamlanamayan 2019-2020 sezonunda ligi 6. sırada tamamlamış, 2020-2021 sezonunda ise devam eden pandemi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'nuntanıdığı hakla Haziran ayında hızlandırılmış şekilde oynanacak olan lige katılmama kararı almıştır. Gebzespor 2021-2022 sezonunda BAL'da mücadele edecektir.

Güçlü Taraftar

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur, adipisicing elit. Est perspiciatis labore, sapiente odit blanditiis voluptatum dicta natus sequi! Facere, odio repellendus! Debitis aspernatur fugiat veniam aliquam hic eaque qui assumenda?Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Ut deleniti perspiciatis laboriosam repudiandae enim omnis explicabo quo, unde magnam laudantium! Vel sint quis accusamus, placeat ea velit nemo cupiditate voluptatum.

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Reprehenderit rem architecto eos modi, consequatur nihil vel soluta voluptatibus eum? Culpa atque expedita ipsum voluptas excepturi eveniet amet! Rerum, doloribus asperiores. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Quis tempora accusantium incidunt aut dolor recusandae expedita amet asperiores. Id, reiciendis? Natus, quam neque. A numquam autem, maxime repudiandae fuga debitis.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Laborum voluptatum autem consequatur, reprehenderit delectus ipsa qui! Tempore reprehenderit rem nulla soluta ex, commodi culpa iste, doloremque dignissimos optio quod velit! Suscipit quibusdam soluta ipsam accusamus modi recusandae quasi eveniet excepturi eius deleniti debitis, nostrum quo repudiandae vitae rerum laborum? Id labore libero suscipit temporibus, autem cumque ipsam maxime quibusdam repellat?